Hrbohlav parketový (lyctus linearis)

Nezvyklý vetřelec, který rád napadá podlahy. Malý dřevokazný brouk hrbohlav parketový má nejradši tvrdé dřevo, především dubové. Nepohrdne však ani akátem, případně jírovcem. Jeho vývoj trvá jeden rok, v chladnějších podmínkách potom 2 roky. Dorůstá délky 2 až 5 milimetrů a nejčastěji je červenohnědý.

Samičky si vybírají narušené části dřeva, kam kladou vajíčka. Hladký povrch nevyhledávají. Jak napovídá název, hrbohlav parketový nejvíce vyhledává parkety. Zda se v nich nachází, poznáte podle nahnědlých pilin, které jsou u výletových otvorů.

Tento nevítaný návštěvník se do bytů a domů pravděpodobně dostává s infikovaným dřevem. Latinský název je lyctus linearis.

Likvidace dřevokazného hmyzu

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.

*
*
*
*
*

* povinné údaje
Copyright @ 2023 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.