Pilořitka velká (Urocerus gigas)

Samičky pilořitek velkých se podobají vosám, protože mají žlutě zbarvený konec těla. Jde o velký hmyz, který dorůstá do délky 1 až 4 centimetrů, samci bývají menší.

Samičky pilořitek mají na konci zadečku zvláštní kladélko podobné pilce, s jehož pomocí navrtávají dřevo a kladou do něj vajíčka. Nejčastěji napadají jehličnany – jedle, borovice, modříny a smrky.

Larvy měří zhruba 30 milimetrů a po vylíhnutí prožírají dřevo a vytváří v něm chodby. Jsou zaznamenány případy, kdy jedna larva dokázala ve dřevě vytvořit chodby o délce 80 centimetrů. Larvální stádium trvá několik let, teprve potom se zakuklí. Často se stává, že dospělí hmyz se prokouše ven až ze zpracovaného dřeva.

Likvidace dřevokazného hmyzu

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.

*
*
*
*
*

* povinné údaje
Copyright @ 2023 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.