Pilořitka velká (Urocerus gigas)

Samičky pilořitek velkých se podobají vosám, protože mají žlutě zbarvený konec těla. Jde o velký hmyz, který dorůstá do délky 1 až 4 centimetrů, samci bývají menší.

Samičky pilořitek mají na konci zadečku zvláštní kladélko podobné pilce, s jehož pomocí navrtávají dřevo a kladou do něj vajíčka. Nejčastěji napadají jehličnany – jedle, borovice, modříny a smrky.

Larvy měří zhruba 30 milimetrů a po vylíhnutí prožírají dřevo a vytváří v něm chodby. Jsou zaznamenány případy, kdy jedna larva dokázala ve dřevě vytvořit chodby o délce 80 centimetrů. Larvální stádium trvá několik let, teprve potom se zakuklí. Často se stává, že dospělí hmyz se prokouše ven až ze zpracovaného dřeva.

Likvidace dřevokazného hmyzu

Získané certifikáty a osvědčení

Jsme držiteli certifikátů a osvědčení. Používáme kvalitní a prověřené výrobky s osvědčením.

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.


Copyright @ 2022 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.