Preventivní ochrana dřeva

Mnoho lidí podceňuje preventivní ošetření dřevěných konstrukcí. Avšak podmínky pro napadení dřevokazným hmyzem (10- až 12% vlhkost dřeva) jsou v našich zeměpisných šířkách splněny téměř vždy. Dřevo bývá napadeno často již v lese. Ale i poletující hmyz může naklást vajíčka do již zabudovaného dřeva. Vývojový cyklus tesaříka může trvat až 10 let, klíčivost výtrusů hub a plísní je až 6 let. Proto je velmi důležité ošetřit stavební dřevo i napohled zdravé!

Krátkodobé ošetření dřevěných konstrukcí – impregnace dřeva
 

Pro ošetření nových i starých dřevěných konstrukcí, které nejsou viditelně napadené dřevokazným hmyzem, doporučujeme preventivní impregnaci dřeva, která zamezí budoucímu napadení. Můžete využít impregnaci pomocí nátěru, ale doporučujeme alespoň tlakový aerosolový nástřik, který proniká hlouběji do dřeva a do jeho trhlin.

 

Dlouhodobé ošetření dřevěných konstrukcí – hloubková injektáž
 

Pokud si chcete být opravdu jistí, že dřevěnou konstrukci máte chráněnou na desítky let dopředu, pak využijte tlakovou chemickou injektáž (viz technologický postup likvidace dřevokazného hmyzu) s kombinací tlakového aerosolového zástřiku. Insekticid proniká do všech částí dřeva. To je chráněno, jak preventivně, tak dochází k likvidaci již „zabydleného“ dřevokazného hmyzu a hub. Potom si můžete být jistí, že je váš krov opravdu dobře a dlouhodobě chráněn.

Hloubková injektáž dřeva (trámů).

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.

*
*
*
*
*

* povinné údaje
Copyright @ 2024 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.