Technologie likvidace dřevokazného hmyzu

Používáme nejmodernější a nejkvalitnější certifikovanou a patentovanou francouzskou technologii MABI. Jedná se o jedinou technologii vysokotlaké injektáže, která stoprocentně likviduje dřevokazný hmyz a dřevokazné houby a plísně Tato technologie má více než 40 letou tradici na trhu.
 

Postup likvidace dřevokazného hmyzu v dřevěných konstrukcích
 

Nejprve z trámů nebo jiného napadeného dřeva odstraňujeme požerek a tím ho očistíme. Zjistíme přesný stav poškození konstrukce, potom aplikujeme vysokotlakou injektáž. Na závěr přichází na řadu kompletní nástřik airless technologií dřevní hmoty, aby došlo také k povrchové konzervaci. Značně poškozené části dřevěných konstrukcí měníme. Po dokončení likvidace hmyzu objekt uvádíme do původního stavu - uklidíme a zlikvidujeme odpad.

Technologický postup tlakové injektáže dřeva
 

Nejprve dřevo navrtáváme do hloubky 2/3 tloušťky ošetřovaného dřeva ve vzdálenosti 20 až 25 centimetrů od sebe. Do předvrtaných otvorů vložíme injektážní pakry, které slouží jako tlakové ventily. Přes ně se do dřevní hmoty vstřikuje insekticidní a fungicidní chemický přípravek pod tlakem cca 15–20 barů. Vháněný přípravek vyplní dřevní hmotu natolik, aby došlo k úplnému zničení veškerých zárodků (vajíček), larev a dospělých jedinců červotočů, tesaříků a jiných škůdců. Po provedení tlakové injektáže následuje povrchový zástřik Airless technologií pod tlakem 40–90 barů, aby se daný chemický přípravek dostal povrchově co nejhlouběji a také do trhlin dřeva – kompletní zakonzervování dřevní hmoty.

Výhody tlakové injektáže oproti jiným technologiím
 

Výhodou tlakové injektáže oproti mikrovlnné technologii je, že se jedná o dlouhodobou sanaci dřevní hmoty (jednak bude zlikvidován veškerý dřevokazný hmyz ve všech vývojových stádiích, tak zároveň bude i dřevo preventivně ošetřeno proti dalším náletům dřevokazného hmyzu) v řádech desítek let.

Další výhodou tlakové injektáže je o 90% nižší spotřeba elektrické energie než u mikrovlnného prozařování. Někdy spotřeba elektrické energie při mikrovlnném prozařování může vyjít na desítky tisíc korun. Na připojení mikrovlnné technologie je potřeba 380/32A, což některé chatky a rekreační domy nemají. Tlaková injektáž potřebuje pouze připojení na 230/16A.

Další výhodou tlakové injektáže je to, že při provádění sanačních prací mohou nemovitost zákazníci plně využívat oproti mikrovlnné technologii. Při mikrovlnném prozařování musí dojít k odklánění paprsků a ne vždy je to stoprocentní, tudíž se zákazníkům nedoporučuje pohybovat se po dobu sanace po nemovitosti.

Navíc při použití této technologie jsou ošetřena také méně přístupná místa, kam se nelze s mikrovlnným zářičem dostat.

Tlaková injektáž navíc vyniká v dalším důležitém parametru. Je zhruba o 2/3 rychlejší než mikrovlnné prozařování. Musí se pouze při výběru druhu sanace zohlednit všechny okolní vlivy. To je rozhodujícím faktorem.

Pokud chcete mít ošetřený krov, dřevostavbu, srub roubenku či jakoukoliv dřevěnou konstrukci kvalitně a dlouhodobě, neváhejte nás kontaktovat ještě dnes. Preventivní prohlídky a konzultace poskytujeme ZDARMA.

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.

*
*
*
*
*

* povinné údaje
Copyright @ 2023 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.