Dřevomorka domácí

Dřevomorka domácí se šíří ve dřevě, kde rostou její mycelia. Díky své adaptační schopnosti se dokáže rozšířit do vzdálenosti mnoha metrů. V řadě případů napadá i vedlejší objekty. Po odstranění plodnic roste houba normálně dál.

Dřevomorka má nahnědlou barvu, okraje plodnic jsou bílé. Houba se nejprve objeví vždy na dřevě. Následně však dokáže prorůst různé stavební materiály (zdivo, beton, škvárový zásyp apod.). Samovolně roste pomocí vlásečnic, kterými se šíří do dalších prostor. Tuto houbu už jsme likvidovali i v šestém patře panelového bytu! Nestačí ji ale pouze zničit. Aby se nevracela, musí se odstranit i příčina, což je často nadměrná vlhkost.

Zbavte se dřevomorky

Likvidace dřevomorky domácí není jednoduchá. Většinou zasahujeme v rodinných domech, nebytových prostorech a v menším počtu případů také v historických památkách. Vhodných zásahem jsme zachránili stovky domů a našim zákazníkům ušetřili miliony korun.

Dřevomorka napadá zejména podlahy, v menší míře potom zdi a krovy. Vyhledává nevětrané prostory se zvýšenou vlhkostí.

likvidace dřevomorky domácí

POSTUP LIKVIDACE DŘEVOMORKY

Nejčastěji dřevomorku likvidujeme v napadených dřevěných podlahách. V první fázi podlahu rozebereme a zeď ošetříme vysokoteplotním ožehem. Následuje vložení tzv. pakrů, které zajistí likvidaci dřevomorky. Vznikne ochrana, která zabrání prorůstání drobných vlásečnic toto houby ve stěně. V posledním kroku dáme nemovitost do původního stavu. Jen s tím rozdílem, že už vás nebude trápit dřevomorka.

KONZULTACE NA MÍSTĚ ZDARMA

Úvodní schůzka je zdarma a nic nestojí. Stačí si domluvit konzultaci přes formulář nebo zavolat na 733 302 670.

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.

*
*
*
*
*

* povinné údaje
Copyright @ 2024 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.