Likvidace dřevomorky. Pomůže jen radikální zásah

Dřevomorku zastaví jen radikální zásah

Jedním z nejhorších škůdců je dřevomorka domácí. Lidově se jí říká hubka a lze ji charakterizovat jako velké špatné. Dokáže žít na všem co je porézní a je schopná znehodnotit celá stavení. 

Vyskytuje se v tmavých nevětraných uzavřených prostorech. Vzniká na dřevě vlivem zvýšení vlhkosti cca 20 %. Hodně často napadá podlahy a následná likvidace je náročnější. Nejvíce efektivní je razantní řešení, což znamená vybourat podlahu, osekat omítky a udělat injektáže stěn přípravky na likvidaci dřevokazných hub. 

Pak se řeší vlhkost ve zdivu a následně přichází na řadu pokládka odvětrávané podlahy buď dřevěné nebo betonové. Je nutné dřevomorku zlikvidovat tak, aby se už nikdy nevrátila. Jinak je to běh na dlouho trať bez šance na úspěch. 

Dřevomorka sice vzniká na dřevě, ale dřevo ke svému životu nepotřebuje je to tzv. nenáročná houba. Prorůstá zdí nebo kamenným základem, roste také betonem! Je to tzv. rakovina domu. Následně nezbývá než vše napadené vybourat a vystavět znovu. 

Chcete zlikvidovat dřevomorku?

NAPIŠTE NÁM      
 

Jak vypadá dřevomorka

A jak se pozná, že dřevomorka prorostla až do zdi? 

 

Šíří se pomoci vlásečnic (provazců). Postupuje se podle rozsahu postižení. Některé objekty už se dokonce musí nechat zbourat, protože jejich sanace se nevyplatí nebo už není proveditelná. Ale není to tak vždycky. Pokaždé je nutné zhodnotit rozsah rozšíření houby a podle toho navrhnout řešení a postup likvidace. 

Někdy to může být skutečně náročné. Nejefektivnější prevence spočívá ve správné volbě skladby podlahy. Ať se jedná o dřevěnou nebo betonovou podlahu – vždy je dobré, když je provětrávaná. Dřevomorka nemá ráda prodění vzduchu, nežije v tom prostředí, proto nepřežívá venku. Dále je vhodné snížit vlhkost v dřevěných konstrukcích.

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.

*
*
*
*
*

* povinné údaje
Copyright @ 2023 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.